• 1
  • 2
  • 3

Konferencja PIOT „Europejskie Kierunki Rozwoju Przemysłu i Mody – szanse dla Polski” – 7 maja 2010r., Łódź

W ramach działań PIOT na rzecz tworzenia efektywnego systemu kształcenia zawodowego, odpowiadającego zapotrzebowaniom przemysłu lekkiego, 7 maja br. w Łodzi, podczas łódzkiego tygodnia mody „Fashionphilosphy Fashion Week in Poland" odbyła się zorganizowana przez Izbę konferencja pt. „Europejskie Kierunki Rozwoju Przemysłu i Mody - szanse dla Polski.

Program konferencji obejmował zagadnienia służące wzmocnieniu rangi i pozycji polskiego sektora tekstylno-odzieżowego poprzez uświadomienie licznie zgromadzonym przedstawicielom szkół, jak ogromny wpływ na decyzje podejmowane przez młodzież mają nauczyciele i doradcy na szczeblu edukacji gimnazjalnej. Zwieńczeniem konferencji było przyznanie przez PIOT nagród w dwóch kategoriach:

  • SZYK 2010 - dla projektanta za kolekcję spełniającą kryteria przesłania od pomysłu do przemysłu, którą zdobyła pani Aneta Zielińska (prezentacja kolekcji na zdjęciach poniżej) oraz
  • SZKOŁY Przemysłu MODY 2010 - dla branżowej szkoły zawodowej za atrakcyjny program, wytyczający ścieżkę kariery zawodowej, którą otrzymał Zespołu Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu.
Kolekcja A. ZielińskiejKolekcja A. Zielińskiej 2Kolekcja A. Zielińska 3Kolekcja A. Zielińskiej 4
fot. Anna Ciupryk, modelka: Basia: fashion color
 
 
K AZK AZk AZ 3

fot. Monika Targosz, modelka: Kasia- reklamex

 

Created by logo1