• 1
  • 2
  • 3

Zmiana wizerunku sektora tekstylnego i odzieżowego

W związku z coraz bardziej odczuwalnymi skutkami braku kadry technicznej i produkcyjnej w przemyśle odzieżowym i włókienniczym, który m. in. spowodowany jest niechęcią młodzieży do kształcenia się w tym profilu, a co za tym idzie – ciągle zmniejszającym się naborem do szkół na szczeblu zawodowym, technicznym i wyższym; Polska Izba Odzieżowo-Tekstylna wraz  ze Związkiem Producentów Odzieży i Tkanin ”Lewiatan”, Politechniką Łódzką,  Wydziałem Edukacji UM Łodzi, Urzędami Pracy podjęły inicjatywy:
 
- aktywnego promowania wśród młodzieży odzieżowego i włókienniczego profilu kształcenia (targi edukacyjne; wspólne konferencje producentów, szkół zawodowych, urzędów pracy)
- zmiany wizerunku branży – film promujący branżę odzieżową, adresowany do młodzieży emitowany na targach edukacyjnych, w procesach rekrutacji, lokalnych TV (dostępny dla członków w PIOT i Lewiatanie),
- utworzenia przy Politechnice Łódzkiej „Centrum Edukacji Nowoczesnych Technologii Odzieżowych i Włókienniczych”, pomyślanego jako ośrodek nowoczesnego kształcenia młodzieży szkół technicznych oraz nauczycieli zawodu, którego zadaniem będzie także promowanie wykształcenia inżynierskiego.  
 
Istotnym elementem wpływającym na brak zainteresowania młodzieży kształceniem się w profilu odzieżowym i włókienniczym - obok negatywnego wizerunku przemysłu, przedstawianego w mediach jako przemysł schyłkowy i bez przyszłości, - są oficjalne statystyki ukazujące przeciętne wynagrodzenie jako bardzo niskie i niekonkurencyjne. Statystyki te, w dużej mierze wynikają ze znacznego udziału szarej strefy w naszej branży. Dlatego zwracamy się do przedsiębiorstw, prowadzących transparentną politykę wynagrodzeń, z prośbą o wypełnienie ankiety, której wyniki chcemy prezentować i propagować podczas procesu rekrutacji do szkół oraz odpowiedniego profilowania działalności edukacyjnej. Wypełnione ankiety prosimy przesyłać pilnie mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem na nr 042 6326443. 
 

ANKIETA - zmiana wizerunku (dokument Word)

 

Created by logo1