GO TO BRAND - MODA POLSKA

Z przyjemnością informujemy, że dzięki staraniom PIOT – Związku Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego polski sektor odzieżowy otrzyma w latach 2017-2019  wsparcie na internacjonalizację przedsiębiorstw. Będzie to kontynuacja działań z lat 2012-2014  promujących eksport polskich wyrobów na rynki międzynarodowe.
Obecny Program dzięki długim konsultacjom PIOT z Minerstwem Rozwoju jest dużo lepiej skonstruowany niż poprzednia edycja i pozostawia przedsiębiorstwom większą swobodę w doborze narzędzi promocji.
Istotną zmianą jest promocja sektora na wskazanych rynkach perspektywicznych poza europejskich i ten aspekt przede wszystkim należy uwzględnić we wnioskach składanych o otrzymanie dofinansowania.    
Oprócz działań indywidualnych przedsiębiorstw realizowany będzie również ogólny program promocji branży prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju. PIOT weźmie udział w postępowaniu przetargowym na realizactej części programu branżowego, aby przez kolejne trzy lata wspierać Państwa  podczas  działań na rynkach zagranicznych. Jednakże nie znamy jeszcze terminu kiedy to postępowanie będzie prowadzone.
Serdecznie zapraszamy do udziału w programie wszystkie przedsiębiorstwa sektora odzieżowego, które chcą rozwijać swoją działalność eksportową i szukają wsparcia finansowego na działania, związane z wejściem bądź rozwojem eksportu na rynkach światowych. To jedyna szansa w tej perspektywie finansowej na uzyskanie wparcia na działania promocyjne z programu ogólnopolskiego. Na dofinansowanie działań przeznaczone jest 200 milionów złotych, ale ogólna pula dzielona jest na 15 sektorów, które otrzymały zatwierdzone programy branżowe, a wybór przedsiębiorstw do wsparcia odbywać się będzie na podstawie punktacji nie sektora, zatem zachęcam do bardzo rzetelnego przygotowania wniosków.
Operatorem programu dla przedsiębiorstw będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości  
Na powyżej podanej stronie 10 stycznia ogłoszony zostanie konkurs - Poddziałanie 3.3.3 Go to Brand - Wsparcie przedsiębiorców uczestniczących w branżowych programach promocji.
W ogłoszeniu znajdziecie Państwo dostęp do wszystkich  wymaganych dokumentów, regulaminu i opisu konkursu jak również do wzoru wniosku. Na stronie podany zostanie również link do generatora wniosku, który należy wypełnić, wnioski będą przyjmowane przez PARP tylko za pośrednictwem generatora.
Nabór wniosków rozpocznie się 10 lutego 2017 r. i potrwa do 13 marca 2017 r. i będzie to jedyny  nabór do tego programu.
Maksymalna intensywność dofinansowania wynosi:
- w przypadku wyboru przez wnioskodawcę formy dofinansowania w postaci pomocy publicznej  - do   50% wartości kosztów kwalifikowanych;
- w przypadku wyboru przez wnioskodawcę formy dofinansowania w postaci pomocy de minimis w zakresie kosztów projektu:
  • do 60% - dla średniego przedsiębiorcy;
  • do 75% - dla małego przedsiębiorcy;
  • do 80% - dla mikroprzedsiębiorcy z województwa mazowieckiego;
  • do 85% - dla pozostałych mikroprzedsiębiorców.
Służymy pomocą wszystkim przedsiębiorstwom chętnym do wzięcia udziału w programie, zarówno w kształtowaniu programu, jego wycenie pod potrzeby wniosku jak i  w przygotowaniu wniosku.

Zapraszamy do kontaktu :

tel.  42 636 12 31  fax. 42 636 14 14

kontakt e-mailowy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PIOT Związek Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego

ul. Sterlinga 27/29 lok. 108 90-212 Łódź,

Created by logo1